Tegoroczny XXVIII Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Opolskiej Karolinki”, który odbył się 11 maja w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ w Opolu, zgromadził rekordową liczbę uczestników. Do konkursu zgłosiło się 58 solistów i 12 zespołów z różnych stron Polski.
Przesłuchania konkursowe prowadzone były w oparciu o regulamin konkursów Klubu Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego i stanowił jednocześnie eliminacje dla sygnalistów z województwa opolskiego na przyszłoroczny ogólnopolski konkurs „O Róg Wojskiego”. Zmagania sygnalistów oceniało jury złożone z profesjonalnych muzyków – członków kolegium jurorów Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ pod przewodnictwem Józefa Czerniaka (Filharmonia Kaliska).
W skład jury weszki także Bogusław Rup (Filharmonia Sudecka) i Marcin Nowak (Filharmonia Opolska). Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Władysław Śmiechowski, który od wielu lat związany jest z sygnalistyką myśliwską na Opolszczyźnie.
Przesłuchania konkursowe przeprowadzone zostały w czterech klasach solowych sygnałów myśliwskich: w klasie D – dla dzieci do 12-go roku życia, w klasie C dla sygnalistów początkujących, w klasie B dla sygnalistów średniozaawansowanych i w mistrzowskiej klasie A. Zespoły rywalizowały w trzech klasach sygnałów myśliwskich – C, B i A oraz w dwóch kategoriach muzyki myśliwskiej – MB (muzyka wykonywana na rogach myśliwskich) i MSH (muzyka myśliwska wykonywana na dowolnych instrumentach). Konkurs był wyjątkowy nie tylko ze względu na liczbę uczestników, ale także ze względu na nagrody. Wszyscy zwycięzcy w poszczególnych klasach otrzymali cenne statuetki.
Nagroda główna – Opolska Karolinka przyznana została 14-osobowemu Zespołowi Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych z Zagnańska, który perfekcyjnie wykonał 3 utwory muzyki myśliwskiej, zdobywając maksymalną ilość punktów.
Nagroda została wręczona przez Panią Małgorzatę Futkowską – opolską artystkę, która w jest autorką konkursowej statuetki, a także statuetek wręczanych podczas Opolskiego Festiwalu Piosenki.
Dzięki licznym sponsorom wręczone zostały także cenne nagrody rzeczowe. Wśród uczestników konkursu rozlosowane zostały trzy profesjonalne rogi myśliwskie oraz vouchery na polowania zbiorowe w opolskich kołach łowieckich.
W ramach konkursu przyznane zostały nagrody specjalne:
- nagroda główna – Statuetka Opolskiej Karolinki – dla najlepszego zespołu w klasyfikacji ogólnej wykonana tradycyjnie niezmiennie od wielu lat przez opolska artystkę, Panią Małgorzatę Futkowską
- trzy rogi myśliwskie – nagrody zostały przyznane drogą losowania spośród wszystkich uczestników, którzy wystąpią w kategorii solowej.
- vouchery podarunkowe na uczestnictwo w polowaniach zbiorowych w opolskich kołach łowieckich – nagrody zostały rozlosowane wśród myśliwych, którzy wzięli udział w konkursie.
Sponsorzy wydarzenia:
1. Grela Group Sp. z o.o. Gepard to ośrodek szkoleniowy dla kierowców i operatorów maszyn. To pierwszy ośrodek w regionie, który wprowadził innowacyjny system nauczania stając się prekursorem w dziedzinie nowoczesnych metod przekazywania wiedzy i krzewienia postawy bezpieczeństwa drogowego. Oferują kursy i szkolenia z zakresu prawa jazdy wszystkich kategorii, szkolą kierowców zawodowych, prowadzą kursy i szkolenia odnawiające uprawienia zawodowe i przygotowujące do pracy przy obsłudze wózków widłowych i innych urządzeń transportu bliskiego. Dbają o prawidłowe nawyki, dlatego od początku przykładają dużą uwagę do wyszkolenia najlepszych kierowców. To wiedza i umiejętności, które zostają z nimi na całe życie!
2. Centrum myśliwskie DEER OPOLE przygoda i pasja oraz zamiłowanie do przyrody. W wieloletniej praktyce nabrali doświadczenia, że jakość materiału, precyzja wykonania produktu oraz indywidualne podejście do odbiorcy są gwarancją sukcesu. Dlatego reprezentują najlepsze firmy na świecie i skupiają czołowych producentów w jednym miejscu. W ich ofercie znajdą Państwo wysokiej klasy artykuły renomowanych producentów broni, optyki, amunicji, odzieży i obuwia, akcesoriów myśliwskich oraz artykułów dla psów.
3. Jan Tomczak sympatyk łowiectwa, smakosz wyśmienitej dziczyzny.
VOUCHERY PODARUNKOWE
Lp. | Nazwa Koła Łowieckiego PZŁ
|
1. | Koło Łowickie nr 1 „Ostoja” Głubczyce polowanie zbiorowe na zwierzynę grubą |
2. | Koło Łowickie nr 3 „Lis” Opole polowanie zbiorowe na zwierzynę grubą |
3. | Koło Łowickie nr 1 „Jeleń” Niemodlin polowanie zbiorowe na zwierzynę grubą |
4. | Koło Łowickie nr 4 „Szarak” Tułowice polowanie zbiorowe na zwierzynę grubą |
5. | Koło Łowickie nr 14 „DZIK” Pokój polowanie zbiorowe na kaczki (wrzesień ) |
6. | Koło Łowickie nr 6 „Odyniec” Karłowice polowanie zbiorowe na zwierzynę grubą |
7. | Koło Łowickie nr 1 „Hubertus ” Opole polowanie zbiorowe na zwierzynę grubą |
8. | Koło Łowickie nr 4 „Knieja ” Opole polowanie zbiorowe na zwierzynę grubą |
Szczegółowe wyniki konkursu dostępne są na stronie http://www.muzyka.mysliwska.pl/.
ORGANIZATORZY
GALERIA: